FOTOSOUTĚŽ (ZE SAMÝCH) NUL A JEDNIČEK 2019

...aneb plně digitalizované klání fotoobčanstva z blízkého i širokého okolí

Soutěžní podmínky:
  1. Soutěž jsme vymysleli pro neorganizované amatérské fotografy (to jsou dnes téměř všichni). Jedná se primárně o soutěž autorů, nikoliv jednotlivých jimi zaslaných fotografií.
  2. Pokud se fotografií živíte nebo jste členem nějakého fotografického spolku, prosíme, najděte si jinou soutěž.
  3. Uzávěrka soutěže je 31.12.2019 o půlnoci.
  4. Soutěžit Vás necháme ve dvou věkových kategoriích: A) do 15-ti let včetně, B) 16 a více let. TÉMA FOTOGRAFIÍ JE VOLNÉ.
  5. Pevně daný potřebný počet soutěžních fotografií jsou tři. Zasláním menšího počtu fotografií se zbytečně bodově diskriminujete. Celkové pořadí autorů je totiž dáno součtem bodového zisku všech jimi zaslaných fotografií.
  6. Porota se jako každoročně pohádá téměř do krve, ale nakonec vybere v každé kategorii vítěze hlavní ceny a dalších několik autorů odměněných věcnou cenou bez udání pořadí.
  7. Pořadatelé si vyhrazují právo fotografie a jména autorů publikovat v tisku a na internetu. Autorské právo zůstává zachováno autorovi
  8. Z vybraných soutěžních fotografií bude v lednu 2020 uspořádána výstava a 25.1.2020 od 13.30 proběhne slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění. O všem se včas dozvíte prostřednictvím emailu, popřípadě internetových stránek Fotoklubu Zruč n.S.
  9. DO SOUTĚŽE LZE PŘIHLÁSIT POUZE FOTOGRAFIE V ELEKTRONICKÉ PODOBĚ
  10. Upravené fotografie lze v digitální podobě zaslat v přiměřeném rozlišení a kvalitě (stačí pro velikost tisku cca 30x40cm / 300dpi / rozměr delší strany cca 4000 bodů neboli pixelů), ve formátu JPG, TIFF nebo PNG (RGB, 8bit/kanál). Zasláním nekvalitních nebo příliš malých souborů ze zbytečně diskriminujete!
  11. Kontaktním e-mailem pro komunikaci je fotosoutez.zruc@seznam.cz. Vzhledem k omezené velikosti přílohy zasílané zprávy však většinou nelze zasílat objemnější soubory přímo na e-mail. Využijte proto služeb portálů jako je například www.uschovna.cz. Používáním internetových úschoven rovněž pomáháte předejít nemilému zahlcení emailové schránky a nemožnosti přijímat další zprávy od Vás. Příjem souborů vám potvrdíme. Pokud potvrzení do týdne nedostanete, ozvěte se nám na výše uvedenou emailovou adresu.
  12. Jednotlivé soubory s obrazovými daty je nutno pojmenovat – jejich jméno bude použito jako název soutěžního snímku. Zároveň je nutno zaslat (buď v samostatném textovém souboru, nebo ve zprávě pro příjemce) jméno a příjmení autora, věkovou kategorii (jen kategorie A/B, není třeba uvádět věk) a bydliště (stačí obec). Když připojíte i seznam soutěžních fotografií v podobě textové přílohy nebo tabulky, vyloučíte tak možnost chybné evidence Vašich snímků.
  13. Soutěžící svou účastí ve fotosoutěži souhlasí se zpracováním osobních údajú (jméno, věková kategorie, bydliště) v rozsahu pro užití v rámci fotosoutěže (označení fotografií pro výstavu a prezentaci výsledků v tisku a na internetu)
  14. Svou účastí ve fotosoutěži souhlasíte s výše uvedenými pravidly.

Těšíme se na Vás
    Fotoklub Zruč nad Sázavou