Výstava fotografií fotoklubu Beseda Otrokovice

Radek Bořuta "Noční spoj"

Ve dnech 8.7. - 30.8. 2013 Probíhá v zámecké výstavní síni výstava fotografií fotoklubu Beseda Otrokovice.
Fotoklub Otrokovické Besedy byl založen v roce 1949 jako fotokroužek tehdy vznikajícího Závodního klubu SVIT Otrokovice. Uplynulých šest desítek let existence znamenalo hodně práce i úspěchů, zásluhu na tom mají především předsedové, kterých již za ta léta bylo celkem 10. Každý z nich přinesl do života klubu nové myšlenky, nové směr práce a nový elán v možnostech tehdejší i nynější doby.
Dá se spočítat, že fotokroužkem (dnes fotoklubem) prošlo více než 280 fotoamatérů. Nejlepší z členů vytvořili v roce 1975 výtvarnou skupinu POHLEDY, která pod vedením Luďka Andrejeva proslavila náš klub na mnoha výstavách po celé republice. S měnící se dobou se měnila i náplň naší činnosti: v šedesátých letech byly vydávány čtrnáctidenní fotonoviny ze života v Otrokovicích, na přednášky byli zváni naši přední fotografové jako Ladislav Sitenský, Ladislav Noel a další. S touto změnou v koncepci práce přicházely i úspěchy, členové se zapojili do mapových okruhů, zejména Turnovského a MO Vysočina, kde se každoročně účastníme a nezřídka i na předních místech v hodnocení. S plynoucím časem došlo i na řešení ekonomických otázek a fotoklub změnil po vzoru nejen našich přátel ze Zruče v roce 2009 svou právní formu na občanské sdružení. V současnosti náš fotoklub tvoří téměř 30 členů, převážně aktivních, máme však i svou síň slávy matadorů, kteří v minulosti pro fotoklub mnoho udělali. Věnujeme se samostatné činnosti i úzké spolupráci s městem Otrokovice a otrokovickou Besedou, kde se pravidelně scházíme a zde se odehrává i naše výstavní činnost. Z úspěšných akcí je třeba zmínit pravidelné Fotosalony, vzájemné výstavy partnerských fotoklubů, či v poslední době se rozvíjející mezinárodní spolupráce. Například slovenský Ružomberok, a momentálně aktivní kontakt s fotoklubem v maďarském městě Vác.

plakát zruč hotovo nov.jpg2.69 MB

Masopust Roztoky-Únětice